Kas yra Blockchain kaip paslauga (BaaS)?

·

·

()

„Blockchain“ technologija sulaukė didelio dėmesio dėl savo potencialo pakeisti pramonės šakas, teikiant saugius ir skaidrius decentralizuotus sprendimus. Tačiau blokų grandinės infrastruktūros diegimas ir priežiūra gali būti sudėtinga ir reikalaujanti daug išteklių. Čia atsiranda „Blockchain kaip paslauga“ (BaaS). Tai leidžia organizacijoms pasinaudoti „blockchain“ technologijos pranašumais, nereikalaujant didelės infrastruktūros nustatymo ir priežiūros. Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime „BaaS“ koncepciją, jos naudą ir kaip ji supaprastina „blockchain“ pritaikymą įmonėms. Pateikdami pavyzdžius ir naudojimo atvejus išryškinsime „BaaS“ transformuojančią galią įgalinant saugias ir keičiamo dydžio skaitmenines operacijas. Pasinerkime į Blockchain kaip paslaugos pasaulį ir supraskime jos reikšmę.

„Blockchain“ kaip „BaaS“ supratimas

Blockchain kaip Service yra debesies pagrindu sukurta paslauga, suteikianti organizacijoms infrastruktūrą ir įrankius, skirtus kurti, diegti ir valdyti „blockchain“ programas be sudėtingų pagrindinių „blockchain“ tinklo nustatymo ir priežiūros. „BaaS“ siūlo supaprastintą „blockchain“ diegimo metodą, leidžiantį įmonėms sutelkti dėmesį į decentralizuotų programų (DApps) ir išmaniųjų sutarčių kūrimą, o infrastruktūros valdymą palikti paslaugų teikėjams.

„BaaS“ tiekėjai siūlo iš anksto sukonfigūruotus „blockchain“ tinklus, kuriuos galima lengvai integruoti su esamomis sistemomis. Šie tinklai paprastai yra pagrįsti populiariomis blokų grandinės platformomis, tokiomis kaip Ethereum, Hyperledger Fabric ar Corda. Paslauga apima tokias funkcijas kaip mazgų valdymas, tapatybės valdymas, duomenų saugojimas ir saugos protokolai, todėl įmonėms lengviau pasinaudoti blokų grandinės technologijos pranašumais.

Blockchain kaip paslaugos pranašumai

„Blockchain“ kaip paslauga siūlo keletą privalumų, kurie supaprastina „blockchain“ pritaikymą įmonėms. Panagrinėkime keletą pagrindinių privalumų:

 1. Supaprastinta infrastruktūra: „BaaS“ pašalina poreikį organizacijoms sukurti ir prižiūrėti sudėtingą „blockchain“ infrastruktūrą. Jis suteikia naudojimui paruoštus blokų grandinės tinklus, sumažindamas infrastruktūros nustatymui reikalingą laiką ir išteklius.
 2. Sąnaudų efektyvumas: pasirinkusios „BaaS“, įmonės gali išvengti didelių išankstinių išlaidų, susijusių su „blockchain“ aparatinės ir programinės įrangos pirkimu ir priežiūra. Vietoj to, jie gali mokėti už paslaugas, kurias naudoja prenumerata arba mokėdami eidami, todėl tai yra ekonomiškesnė.
 3. Mastelio keitimas: BaaS teikėjai siūlo keičiamo dydžio infrastruktūrą, kuri gali patenkinti augančius verslo poreikius. Organizacijos gali lengvai išplėsti savo blokų grandinės programas, nesijaudindamos dėl infrastruktūros apribojimų ar našumo problemų.
 4. Patobulintas saugumas: BaaS užtikrina duomenų saugumą integruodama patikimus saugos protokolus ir šifravimo mechanizmus. Blockchain technologijai būdingas nekintamumas ir sutarimo mechanizmai suteikia papildomą pasitikėjimo ir vientisumo lygį skaitmeninėms operacijoms.
 5. Greitesnis laikas patekti į rinką: „BaaS“ leidžia organizacijoms sutelkti dėmesį į savo „blockchain“ programų kūrimą, o ne skirti laiko infrastruktūros nustatymui ir konfigūravimui. Tai pagreitina kūrimo procesą ir leidžia įmonėms greičiau pateikti rinkai savo blokų grandinės sprendimus.

Blockchain kaip paslaugos pavyzdžiai

Kelios žinomos įmonės siūlo „BaaS“ sprendimus, suteikiančius įmonėms galimybę pritaikyti „blockchain“ technologiją be didelių techninių žinių. Panagrinėkime keletą svarbių pavyzdžių:

 1. „Microsoft Azure“: „Microsoft“ teikiama „Azure Blockchain Service“ teikia visiškai valdomą „blockchain“ platformą, pagrįstą „Ethereum“ ir kitomis sistemomis. Jis siūlo tokias funkcijas kaip mazgų valdymas, išmanusis sutarčių diegimas ir lengva integracija su esamomis „Azure“ paslaugomis.
 2. „Amazon Web Services“ (AWS): AWS siūlo „Amazon Managed Blockchain“, kuri supaprastina keičiamo dydžio „blockchain“ tinklų kūrimą, diegimą ir valdymą. Jis palaiko tokias populiarias blokų grandinės platformas kaip Ethereum ir Hyperledger Fabric.
 3. IBM Blockchain platforma: IBM BaaS sprendimas leidžia organizacijoms greitai kurti ir diegti blockchain tinklus. Jis naudoja „Hyperledger Fabric“ ir pateikia išmaniųjų sutarčių kūrimo, tapatybės valdymo ir tinklo valdymo įrankius.
 4. „Oracle Blockchain“ platforma: „Oracle“ siūlo išsamią „BaaS“ platformą, leidžiančią organizacijoms lengvai kurti ir diegti „blockchain“ programas. Jis palaiko „Hyperledger Fabric“ ir integruojamas su esamomis „Oracle“ debesies paslaugomis.
 5. „Alibaba Cloud“: „Alibaba Cloud“ blokų grandinė kaip paslauga siūlo keičiamo dydžio ir saugią aplinką „blockchain“ kūrimui. Jis palaiko tiek konsorciumo, tiek viešąsias blokų grandines ir teikia tinklo valdymo, išmaniųjų sutarčių kūrimo ir duomenų saugojimo įrankius.

Naudokite „Blockchain“ kaip paslaugą

Blockchain kaip paslauga randa pritaikymo įvairiose pramonės šakose, pakeisdama procesus ir padidindama skaidrumą. Štai keletas svarbių naudojimo atvejų:

 1. Tiekimo grandinės valdymas: BaaS užtikrina visišką atsekamumą ir skaidrumą tiekimo grandinėse. Tai leidžia suinteresuotosioms šalims sekti ir patikrinti prekių judėjimą, užtikrinti autentiškumą ir sumažinti sukčiavimą.
 2. Finansinės paslaugos: „BaaS“ supaprastina tarptautinius mokėjimus ir perlaidas, suteikdama saugią ir veiksmingą finansinių operacijų platformą. Tai taip pat palengvina „Pažink savo klientą“ (KYC) procesus ir supaprastina reikalavimų laikymąsi.
 3. Sveikatos priežiūra: „BaaS“ padidina sveikatos priežiūros duomenų saugumą ir privatumą, suteikdama nekintamą ir tikrinamą paciento informacijos įrašą. Tai leidžia saugiai dalytis medicininiais įrašais, palengvina klinikinius tyrimus ir apsaugo nuo padirbtų vaistų.
 4. Balsavimo sistemos: BaaS gali būti naudojamas kuriant saugias ir skaidrias balsavimo sistemas. Jis užtikrina balsavimo proceso vientisumą, sukurdamas nekintamą balsų įrašą ir taip sumažindamas sukčiavimo ir manipuliavimo tikimybę.
 5. Intelektinės nuosavybės teisės: BaaS gali būti naudojamas kuriant decentralizuotą intelektinės nuosavybės teisių valdymo sistemą. Tai yra saugi ir skaidri platforma, leidžianti įrašyti nuosavybės teises, licencijas ir su intelektinės nuosavybės turtu susijusias operacijas.

Apibendrinimas

Blockchain as a Service“ (BaaS) supaprastina „blockchain“ pritaikymą įmonėms ir leidžia joms išnaudoti „blockchain“ technologijos galią be sudėtingų infrastruktūros nustatymo ir priežiūros. Siūlydami iš anksto sukonfigūruotus „blockchain“ tinklus ir esminius įrankius, „BaaS“ tiekėjai supaprastina „blockchain“ programų kūrimą ir diegimą.

Dėl „BaaS“ pranašumų, įskaitant supaprastintą infrastruktūrą, ekonomiškumą, mastelio keitimą, padidintą saugumą ir greitesnį pateikimą į rinką, jis yra patrauklus pasirinkimas organizacijoms, siekiančioms išnaudoti „blockchain“ potencialą. Kaip matyti iš pavyzdžių ir naudojimo atvejų, BaaS randa pritaikymų įvairiose pramonės šakose, transformuodama procesus ir užtikrindama skaidrumą. „Blockchain“ kaip paslaugos naudojimas gali atverti kelią didesniam efektyvumui, duomenų saugumui ir pasitikėjimui skaitmeniniame amžiuje.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?