AI valdomas išmaniųjų robotų procesų automatizacija

·

·

()

Kylant skaitmeniniam amžiui, įmonės visame pasaulyje ieško būdų, kaip supaprastinti veiklą, padidinti produktyvumą ir optimizuoti sąnaudų efektyvumą. Vienas reikšmingiausių pažangų, nutiesiančių kelią šiai transformacijai, yra robotų procesų automatizavimo (RPA) atsiradimas. Tačiau skaitmeninė revoliucija tuo nesibaigia – dabar matome dirbtinio intelekto valdomos išmaniosios robotų procesų automatizavimo augimą. Ši išmani RPA raida yra pasirengusi iš naujo apibrėžti verslo operacijas precedento neturinčiais būdais.

Kas yra robotų procesų automatizavimas (RPA)?

Prieš gilindamiesi į AI varomą išmanųjį RPA, trumpai supraskime RPA. Robotų procesų automatizavimas yra technologija, leidžianti įmonėms automatizuoti įprastas užduotis ir procesus. Jis imituoja žmonių sąveiką su skaitmeninėmis sistemomis ir atlieka tokias užduotis kaip duomenų išgavimas, įvedimas, operacijų apdorojimas ir net atsakymas į paprastas klientų užklausas. RPA robotus galima suprogramuoti taip, kad jie laikytųsi „taisyklių“ ir atliktų pasikartojančias užduotis greičiau, tiksliau ir nenuilstamai nei žmogus, taip padidinant produktyvumą.

Nuo RPA iki išmaniojo RPA: AI vaidmuo

Nors RPA puikiai seka taisykles ir automatizuoja pasikartojančias užduotis, ji nėra pasirengusi spręsti sudėtingų situacijų ar priimti sprendimų, kai duomenys ar procesas nukrypsta nuo nustatytų taisyklių. Čia įsijungia dirbtinis intelektas (AI), gimdantis išmaniąją robotų procesų automatizaciją.

AI valdomas išmanusis RPA apima mašininį mokymąsi (ML), natūralios kalbos apdorojimą (NLP) ir kitas AI technologijas, skirtas mokytis iš praeities duomenų ir patirties, suprasti modelius, priimti sprendimus ir net numatyti būsimus rezultatus. Skirtingai nuo tradicinių RPA, Smart RPA gali tvarkyti nestruktūrizuotus duomenis, prisitaikyti prie pokyčių ir atlikti sudėtingas užduotis, kurioms reikia sprendimų priėmimo ar problemų sprendimo galimybių.

AI praturtina RPA, leisdamas:

 1. Supraskite natūralią kalbą: išmanusis RPA gali interpretuoti ir reaguoti į žmonių kalbą dėl NLP. Tai leidžia atlikti klientų aptarnavimo užduotis, suprasti rašytinius prašymus ir netgi generuoti į žmones panašius atsakymus.
 2. Mokykitės iš praeities duomenų ir patirties: mašininio mokymosi dėka išmaniosios RPA sistemos gali mokytis iš ankstesnės patirties ir laikui bėgant pagerinti savo našumą. Jie gali prisitaikyti prie procesų ar duomenų modelių pokyčių be didelio perprogramavimo.
 3. Numatykite ir priimkite sprendimus: AI leidžia išmaniajam RPA numatyti ateities tendencijas remiantis istoriniais duomenimis ir priimti duomenimis pagrįstus sprendimus. Pavyzdžiui, jis gali numatyti klientų elgesį arba rinkos tendencijas, padėdamas įmonėms efektyviai kurti strategiją.
 4. Tvarkykite nestruktūrizuotus duomenis: tradicinė RPA kovoja su nestruktūrizuotais duomenimis, pvz., el. laiškais ar socialinės žiniasklaidos įrašais. Tačiau AI gali analizuoti ir suprasti šiuos duomenis, todėl Smart RPA gali juos efektyviai apdoroti.

Išmaniojo RPA poveikis verslui

Dirbtinio intelekto pagrindu sukurtos išmaniosios RPA įdiegimas turi didelių pasekmių verslui visuose sektoriuose. Štai kaip:

 1. Didesnis efektyvumas: automatizuodamas sudėtingas užduotis, Smart RPA gali žymiai sumažinti laiką ir pastangas, kurių reikia joms atlikti, todėl padidėja našumas ir efektyvumas.
 2. Patobulintas tikslumas: AI vqaldomas RPA sistemos sumažina žmogiškųjų klaidų riziką, užtikrindamos didelį tikslumą atliekant tokias užduotis kaip duomenų įvedimas, apdorojimas ir analizė.
 3. Išlaidų mažinimas: automatizuodami užduotis įmonės gali sumažinti darbo sąnaudas. Be to, galimybė dirbti 24 valandas per parą be pertraukų užtikrina nuolatinį produktyvumą.
 4. Geresnis klientų aptarnavimas: „Smart RPA“ gali bendrauti su klientais labiau suasmenintu ir veiksmingesniu būdu, didindamas klientų pasitenkinimą ir lojalumą.
 5. Įžvalgus sprendimų priėmimas: turėdamos galimybę analizuoti didelius duomenų kiekius ir numatyti tendencijas, įmonės gali priimti labiau pagrįstus ir strateginius sprendimus.
 6. Darbuotojų įgalinimas: perimdama kasdienes užduotis, išmanioji RPA leidžia darbuotojams sutelkti dėmesį į sudėtingesnes, kūrybiškesnes ir visapusiškesnes užduotis, taip padidindama pasitenkinimą darbu ir bendrą darbuotojų įsitraukimą.

Realūs AI valdomas RPA pavyzdžiai

Dabar pažiūrėkime, kaip AI valomas išmanusis RPA jau keičia realias situacijas:

 1. Sveikatos priežiūra: sveikatos priežiūros sektoriuje išmanioji RPA naudojama pacientų duomenims tvarkyti, susitikimų planavimui automatizuoti. Ir netgi prognozuoti pacientų sveikatos tendencijas remiantis istoriniais duomenimis. Pavyzdžiui, ji gali analizuoti pacientų įrašus, kad nustatytų tuos, kuriems yra didelė tam tikrų ligų rizika, ir užtikrintų, kad jiems būtų suteikta tinkama priežiūra.
 2. Finansai: Finansų sektoriuje AI pagrįsta RPA naudojama tokioms užduotims kaip duomenų įvedimas, operacijų apdorojimas, sukčiavimo aptikimas ir atitikties valdymas. Pavyzdžiui, ji gali analizuoti ankstesnes finansines operacijas, kad nustatytų įtartinus modelius ir pažymėtų galimus sukčiavimo atvejus.
 3. Mažmeninė prekyba: Mažmeninės prekybos įmonės naudoja išmanųjį RPA, siekdamos tvarkyti atsargas, apdoroti operacijas, tvarkyti klientų užklausas ir netgi numatyti klientų pirkimo tendencijas. Pavyzdžiui, ji gali analizuoti ankstesnių pirkinių duomenis, kad nuspėtų, kuriuos produktus klientas greičiausiai pirks ateityje, taip įgalindamas individualizuotą rinkodarą.
 4. Telekomunikacijos: telekomunikacijų sektoriuje „Smart RPA“ naudojama klientų paskyroms valdyti, operacijoms apdoroti ir paslaugų užklausoms tvarkyti. Jis taip pat gali numatyti klientų elgesį, kad būtų galima nustatyti tuos, kuriems gresia pasitraukimas, ir imtis prevencinių veiksmų.

AI pagrįsto išmaniojo RPA ateitis

Dirbtinio intelekto varomas išmanusis RPA turi didžiulį potencialą įmonėms ateityje. AI technologijoms toliau tobulėjant. Galime tikėtis, kad išmaniosios RPA sistemos taps dar išmanesnės, prisitaikančios ir sugebės atlikti sudėtingas užduotis. Tikėtina, kad jos taps neatsiejama daugumos įmonių dalimi, didindamos efektyvumą, ekonomiškumą ir strateginių sprendimų priėmimą.

Tačiau, kaip ir bet kuri technologija, dirbtinio intelekto varomas išmanusis RPA taip pat susiduria su iššūkiais. Įskaitant problemas, susijusias su duomenų privatumu, saugumu ir etiniais sumetimais. Kai mes priimame šią transformuojančią technologiją. Labai svarbu išspręsti šias problemas ir parengti tvirtas gaires bei reglamentus, kad būtų užtikrintas atsakingas jo naudojimas.

Apibendrinant galima pasakyti, kad AI valdomas išmaniųjų robotų procesų automatizacija nėra tik madingas žodis. Tai galingas įrankis, keičiantis verslo aplinką. Pats laikas imtis šios išmaniosios automatikos revoliucijos ir atskleisti didžiulį jos potencialą gerinant efektyvumą, našumą ir naujoves.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?